Csopaki túra

képek - útvonal - térkép - leírás

You are here:

Csopaki túraútvonalak. Csopakon nem unatkoznak a mozgásra vágyók, hiszen számos lehetőség nyílik községünkben, illetve a környező vidéken az aktív kikapcsolódásra. A kerékpár szerelmesei könnyedén bejárhatják a környéket, hiszen a balatoni kerékpárúton biztonságban élvezhetjük a két keréken való közlekedést. A on!

GPS: 46.9853 17.9797


Megközelítés: Alsóörs, Strand sétány.

Gyermekek: 4 – 18 éves korig
7.500/fő; 5.500/kedv. (gyerm., nyugd.) A strandbelépők és szolgáltatások ára bankkártyával és SZÉP kártyával is fizethető!

Információk

Csopak – Paloznak túra 1. megálló: általánosságban a kőzetekről, a területen található kőzetek és jellemzőik 2. megálló: a terület hidrogeológiai viszonyai (Balaton és a források a területen) 3. megálló: perm korú vörös színű homokkő (Balatonfelvidéki Homokkő Formáció) 4. megálló: pleisztocén korú lösz jellemzői (Paksi Lösz Formáció) 5. megálló: alsó-triász korú dolomit-mészkő (Köveskáli Dolomit Formáció) Csopak – Felsőörs túra A felsőörsi túra tematikája eltér az előző 2-3 órás túráktól az időkorlátok miatt. A túra Paloznakig a kerékpár úton történne, majd követné a Csopak-Paloznak túrát és végig menne a Malom-völgyben. Paloznakon (1. megálló) és a Savanyú-forrás (2. megálló) mellett lenne pihenő, ahol a terület geológiája kerülne bemutatásra. Fontos célpont a Forrás-hegyi fokozottan védett geológiai bemutatóhely (3. megálló), ami nemcsak országos ritkaságokat, hanem a nemzetközi litosztratigráfiának is egy fontos helyszíne. A bemutatóhelyen többféle mészkőtípust figyelhetünk meg, ezen kívül vulkáni tufabetelepüléseket is találhatunk a feltárásban. Rövid leírás: A Felsőörshöz tartozó tanösvény 600 m-es körséta során mutatja be a nemzetközi jelentőségű geológiai lelőhely földtani, őslénytani, rétegtani érdekességeit. Védőtetővel ellátott bemutatófal és a három információs tábla segítségével ismerhetjük meg az egykori Tethys-óceán világát, és az akkor működő tűzhányók képződményeit. A triász mészkövekben gyakoriak a krinoideák (tengeri liliomok), brachiopodák (pörgekarúak) és az ammoniteszek (lábasfejűek). Ebben a feltárásban több geológiai formációval ismerkedhetünk meg (Megyehegyi Dolomit Formáció, Felsőösrsi Mészkő Formáció, Vászolyi Formáció, Buchensteini Formáció). A Magyarországon elsőként tudományosan is feldolgozott geológiai alapszelvény nemzetközi jelentősségét a triász időszak anisusi-ladin határának kijelölése tette indokolttá. Csopak – Endrődi Sándor kilátó túra 1. megálló: Csopak város, a Nosztori-völgy alja. 2. megálló: Csákány-hegy kaptató. 3. megálló: Endrődi Sándor kilátó. 4. megálló: Toldi-völgy aljában található löszfejtések. 5. megálló: pleisztocén korú „infúziós” löszfal 6. megálló: Kopasz-domb, felső-triász kőfejtő (Füredi Mészkő Formáció)

Képgaléria

There are no photos with those IDs or post 811 does not have any attached images!